top of page

Türkiye e-mobilite Haberleri

 

Kasım 2023

kasım 2023.jpg

Elektrikli araçların ithalatında, tüketici güvenliği, satış sonrası hizmet kalitesinin artırılması, batarya parkının izlenmesi ile batarya geri dönüşüm süreçlerinin daha etkin yönetilmesi amacıyla kriterler belirlendi.

kasım 2023 2.jpg
Elektrikli otomobil satışlarındaki yukarı yönlü seyir kasımda devam etti.

Yılın 11 ayında elektrikli payı yaklaşık 5,5 kat artarak yüzde 6,5'e çıktı. Elektrikli araç satışında Togg, Tesla'yı geride bıraktı.

haz 5.jpg
Elektrikli araçlara verilen şarj hizmetinde belge düzeni

Elektrikli şarj hizmeti verenler e-fatura uygulamasına geçecek Resmi Gazete’de yayımlanan Şarj Hizmeti Yönetmeliği kapsamında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan şarj ağı işletmeci lisansı alan mükellefler ile bu mükellefler tarafından sertifika verilen şarj istasyonu işletmecileri e fatura uygulamasına dâhil olmak zorundadır

agu1.jpg
İstanbul'da elektrikli scooter işletmeciliği başvurular 27 Kasım'da başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kent sınırları içinde elektrikli scooter işletmeciliği yapmak isteyen firmaların, 27 Kasım'dan 18 Aralık'a kadar başvuru yapabileceğini belirtti.

0322-news06.jpg
Elektrikli otomobillerin yangın planı hazır mı?

Elektrikli araçların hızla çoğalması; yangın tehlikesine karşı kapalı otoparklar, feribotlar ve tünellerdeki güvenlik protokollerinin yenilenmesi konusunu gündeme getirdi. Çünkü elektrikli araç bataryaları bir kez alev aldı mı sönmesi günleri bulabiliyor!

0322-news02.jpg
En ucuz elektrikli araba hangisi?

En ucuz elektrikli araba seçimi, ilk defa elektrikli araç kullanacak kişiler için doğru bir tercih olabilir. Bu başlangıcı yaptıktan sonra daha konforlu ve yüksek model araçlara yönelim sağlanabilir.

mayıs3.jpg
Enflasyon TOGG'u da vurdu! Yerli ve milli ilk elektrikli otomobil TOGG fiyatları zamlandı

Yerli ve milli ilk elektrili otomobil TOGG'a zam geldi. Bugünden itibaren geçerli olacak fiyatlandırmayla birlikte en ucuz TOGG T10X 1 milyon 430 bin TL oldu.

mayıs8.jpg
Bakan Uraloğlu: 2035'te her 2 araçtan biri elektrikli olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu “2035 yılında her iki araçtan birinin elektrikli olması ve paylaşımlı seyahat oranının yüzde 14 olması beklenmektedir" dedi.

kasım 2023 3.jpg
BMW Almanya'da elektrikli modeller hariç üretimi durduruyor!

Alman otomobil üreticisi BMW, kendi ülkesinde içten yanmalı motor (İYM) üretimine son verdi. Şirket İYM üretimini İngiltere ve Avusturya'ya taşırken, Bavyera'daki ana fabrika sadece elektrikli araç üretecek.

mayıs10.jpg
Elektrikli otomobiller 1 saatlik şarjla ne kadar gidiyor: Sıralama açıklandı! Tesla, Hyundai, Porsche...

Hangi elektrikli otomobilin ne kadar hızlı şarj olduğu, şarj süresine bağlı olarak kaç kilometre yol katettiği yapılan testlerde ortaya çıktı. İşte en kısa sürede en çok menzil elde eden o modeller

evcharge.jpg
Odağımız; Elektrikli Araç Şarj Teknolojileri

EV Charge Show, elektrikli araç şarj sektörü liderlerini yatırımcıları ile bir araya getirmek üzere 2-4 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde ikinci kez düzenlenecek.

bottom of page