HAKKIMIZDA

Dünya elektrikli Araçlar Birliği (WEVA), üç bölgesel organizasyondan oluşmaktadır; - Elektrikli Ulaşım  Birliği (EDTA), Avrupa Elektro Mobilite Birliği (AVERE) ve Asya Pasifik Elektrikli Araç Birliği (EVAAP). Bu üç uluslararası dernek, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik'te elektro mobilitenin yaygınlaştırılmasını amaçlıyor.. 

 

AVERE, Avrupa’da bulunan elektrikli araç kullanıcıları, sivil toplum örgütleri, dernekler,  devlet organları, AR-Ge kuruluşları, araç ve ekipman üreticilerini ve diğer tüm ilgili grupları bir araya getiren bir Avrupa ağıdır.

  • AVERE, 1978'den bu yana Avrupa genelinde elektro mobilite ve sürdürülebilir taşımayı teşvik ediyor

  • AVERE, hem AB hem de ulusal düzeydeki sanayi, akademi ve EV kullanıcılarını  temsil eden ve haklarını savunan Avrupa birliğinde konusundaki tek birliktir. .

  • Avrupa genelinde üyelerine elektro mobilitenin yaygınlaştırılması için  bilgi, deneyim ve fikir alışverişinde bulunmak üzere eşsiz bir platform oluşturur .

  • Türkiye’nin katılımıyla, AVERE şu anda 16 Avrupa ülkesinde aktif üyeliğe sahiptir, özellikle Norveç, Fransa ve Hollanda en başarılı EV ülkelerinden bazılarıdır.  

  • Ulusal Bölümlerde, SME’ler, OEM’ler ve elektro mobiliteye ticari ilgisi olan diğer şirketler arasından yaklaşık 1000 üye bulunmaktadır.

" 1000'den fazla üye & 16 ülke "

 

AVERE TÜRKİYE Elektromobilite Derneği  © 2019