top of page

AVERE HAKKINDA

" 1000'den fazla üye & 16 ülke "

Anchor 1

    AVERE (Avrupa Elektromobilite Derneği), Avrupa çapında elektromobilite ve sürdürülebilir ulaşımı teşvik eden sivil toplum kuruluşudur. AVERE, hem AB hem de ulusal düzeyde endüstri, akademi ve EA kullanıcıları adına elektromobiliteyi temsil eden ve savunan tek kuruluştur.

   Üyelerimiz, Avrupa genelinde Elektrikli Araçların ve elektromobilitenin kullanımını destekleyen ve teşvik eden Ulusal Derneklerden oluşmaktadır. Şu anda Türkiye dahil 19 Avrupa ülkesinde, özellikle de Norveç, Fransa, Hollanda ve Belçika gibi elektrikli araç kullanımının aktif olduğu üye ülkeler bulunmaktadır. Derneğimiz Yönetim Kurulumuz tarafından başarılı bir şekilde yönetilmektedir.

    Bu ülkelerde desteklerimizle kurulan derneklerimizde, KOBİ'ler, OEM'ler ve elektromobilite ile ticari ilgisi olan diğer şirketlerden 1000'e yakın üye bulunmaktadır.  AVERE’nin destekcileri; elektrikli araç kullanıcılarını, STK'ları, ilgi gruplarını, kamu kurumlarını, araştırma ve geliştirme merkezlerini, araç ve ekipman imalatçılarını ve diğer ilgili şirketleri içerir. Bu, Avrupa'nın ötesinde küresel erişim alanına kadar uzanır.

  Savunuculuğun yanı sıra, AVERE üyelerine Avrupa çapında elektromobilitenin nasıl teşvik edileceğine dair bilgi, deneyim ve fikir alışverişi için benzersiz bir forum sunmaktadır. Çalışma gruplarımız, en önemli EA temalarını analiz eder. AB genelinde sürdürülebilir ulaşımı teşvik eden Avrupa ve uluslararası projelerde yer alıyoruz ve elektromobiliteyi desteklemek için sık sık diğer uluslararası girişimlere katılmaya devam ediyoruz.

    

 

AVERE Türkiye Ocak 2019 yılında kurulmuştur.

bottom of page